Мученик в келье
Articles-Li

Teisuoliai (Pravedantys)

Šio straipsnio tema – teisuoliai arba pravedantys (rusų klb. праведники) . Kas jie tokie ir apie ką šis žodis. Kaip ir daugelis kitų žodžių, žodis „teisuolis, pravedantis“ (rusų klb. праведник verčiamas į lietuvių kalbą kaip šventuolis, teisuolis, dievobaimis, o jeigu šį rusų kalbos žodį panagrinėsime atskirai, galime versti ir kaip pravedantis (tas kuris veda) vert.past.)  tapo kažkokiu tai religiniu, nors šiame žodyje visai nėra religijos.

Žodžio «dievobaimingas, šventuoliškas» (rusų klb. праведный)  reikšmė:

— griežtai besilaikantis religinės moralės taisyklių, pamaldus;

„Tikrai ji to nusipelnė turėdama savo teisų gyvenimą ir bent jau už tai, kad per savo gyvenimą ji neištarė nė vieno šventvagiško žodžio prieš Dievą“.

— religinės moralės taisyklių laikymasis;

„Meilė atleidžia už visas nuodėmes, atveda į teisingą gyvenimą“.

— atitinka moralinio grynumo ir teisingumo idealą, teisingas, taisyklingas;

«Bet kadangi idėja išgelbėti pasaulį nustatant joje teisingą tvarką ar įstatymą kyla iš utopizmo, senojo testamento teokratijos idėja įgauna pasaulio gelbėjimo per valstybės prievartą pobūdį».

Tiesą sakant, žodis turi esmę ir ji labai girdima (rusų klb. праведный) . Pra — kelias Ra, ved – žinoti ( rusų klb. ведать – žinoti, valdyti) . Skiemuo „pra“ taip pat vartojamas, pavyzdžiui, tokiuose žodžiuose, kaip taisyklė ( rusų klb. правило), taisyklingai (rusų klb.правильно), teisingai (rusų klb. правдиво).

Į ką aš bandau atkreipti jūsų dėmesį? Skiemuo „pra“ yra atsakingas už sąžiningus ir teisingus veiksmus, o teisingi reiškia eiti keliu Ra, Šviesos keliu (lietuvių kalboje žodis tiesa taip pat asocijuojasi su Šviesa, taipogi panaši ir žodžių raidinė struktūra. vert.past.).

Koks yra Ra kelias?

Tai yra išėjimas iš Tamsos į Šviesą, tai yra gimimas ir gyvenimas.

Grįžkime prie žodžio „teisuolis“, gaunasi, teisuolis tai tas, kas teisingai veda (žino). Kas teisingai veda? Ir kaip teisingai vesti? Žinoti Ra — Šviesą ir jos atsiradimą iš Tamsos.

Apie tai pasakoja Tikėjimas. Gimus iš Tamsos ir Gyvenimui, žinoma, mes kalbame ne apie kankinystę kažkokio tai dievo labui, ne apie išganymą. Gyvenimas — tai Laikas, praleistas įgyvendinimui to kas sumanyta. Žemė moko mus galvoti apie tai kas materialu. Kurti ir daryti. Bet, deja, kai kurios religijos moko, kad mums nereikia žemiškų dalykų, nukreipdami mūsų mintis į tarnystę.

Linkiu jums būti teisuoliais, pravedančiais, bet ne religine šio žodžio prasme, o tikrąja esme, nes norint teisingai vesti, nereikia kentėti. Kankinystė neduos nei jums, nei Žemei, nei žmonėms jokių išradimų ir nieko naujo. O jūs atėjote kurti …

Tikrojo Tikėjimo Motina, Aliona Polyn

Вам также может понравиться:

Оставьте комментарий


Нет комментариев