Радуница
Колесо часу

Радуниця

7 травня день Радониці. Йде цей звичай зі стародавніх Часів. Коли Світло зігрівав Землю і струми Ра дарували радість, ми наповнені цим Світлом могли наповнити свій Рід. Радоница — це наповнення радістю всього Роду. Але за своїми відчуттями, знаючи суті і вібрації слів, я чую НЕ Радоница, а Радуниця. Саме в назві Радуниця ладно літери живуть, та суть повна.

Накривалися столи і за одним столом зібрана сім’я, могла піснеспіви влаштовувати про радості в Роду. Пізніше, на жаль, настільки сильний обряд був замінений п’яними застільними піснями.

Наводжу вам варіанти частувань на стіл в такий день.

Мед, млинці, оладки, пиріжки солодкі, сирники, пироги солодкі, рис з сухофруктами, пшоно. Травень-місяць міст від весни до літа і в Колесі часів він несе зміни, щоб зміни були на краще, наповніть Рід радістю.

Крім частувань, можна читати обрядові слова. Звертаю увагу, що наводяться ці обряди вперше і при публікації в інших джерелах, вказуйте авторство.

«Сонце Ясна та на небі світить, Сонце ясне ми твої діти, так наповни нас радістю світла, буде сім’я наша теплом твоїм зігріта, в Роду нашому тепло та радісно, так живемо ми багато так солодко.

Воістину »

Начитка 12 разів.

«Да зібралися ми за столом одним, та про радість поговоримо, від предків наших так до нащадків нашим все Світлом повниться, кожне слово виповниться. Як на Радуницю та говорила я матінка, в родині ладно, що жити нам радісно, багато так солодко. Що предкам нашим благая да честь, що нащадкам нашим благая да честь, а нам за те зараз поїсти, їсти ,вкушати да Рід прославляти.

Воістину »

Так само начитка 12 разів.

Правовірна Мати, Олена Полинь

Оставьте комментарий


Нет комментариев